portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Centrum II - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Centrum II - sprawy osiedlowe » Forum » Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construction
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construction

Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bestdom 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 12:15
Posty: 30
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Kwi 11, 2012 12:23    Temat postu: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construction

Witam,

Ciężko znaleźć jakiekolwiek wpisy dotyczące nowo powstającego osiedla Centrum II, a więc czas może otworzyć dyskusję Smile. Ja już podpisałem umowę i załatwiam ostatnie formalności z bankiem oraz J.W. Constroction, celem zmiany ścianek działowych.
Jeśli kupiliście mieszkania lub zamierzacie się wybrać do tego dewelopera dajcie znać, służe informacjami z pierszej ręki, na co warto zwrocić uwagę i na co możecie liczyć ze strony dewelopera.
Zanim pójdziesz do biura zapytaj !!!!.

Pozdrawiam
Dominik (604 131 756)
askusw 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Wto Kwi 24, 2012 21:47
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:54    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Cieszę się, że nie jesteśmy sami którzy kupili mieszkanie na tym osiedlu bo rzeczywiście ciężko znaleźć jakieś informacje o nim od osób zainteresowanych. Niestety w ostatnim czasie zrobiło się głośno o jw w związku z defektami jakie pojawiły się po zimie na osiedlu centrum I. Niestety jedyne co zostało to liczyć, że deweloper uczy się na błędach i drugi raz fuszerki nie odwali Confused Nie ukrywam, że te informacje trochę nas zaniepokoiły. Czy masz może jakieś świeże info na temat terminu oddania?? nam mówiono o wrześniu a teraz w ofertach biur sprzedaży widzę grudzień. Pozdrawiam
bestdom 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 12:15
Posty: 30
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Maj 02, 2012 23:39    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam !
Widzę, że ktoś w końcu trafił na tą stronkę Smile
Jeśli chodzi o termin oddania to dzisaj byłem w biurze na Tymienieckiego i raczej szykuje się zgodnie z terminem, a więc Październik, chociaż zgodnie z umową, z tego co pamiętam od 30.10.2012 mają 60 dni na przekazanie kluczy, także informacja o grudniu mogła się gdzieś pojawić.
Jeśli chodzi o wykonanie to Centrum I ma dużo wad, tutaj na razie z tego co słyszałem to, że przymroziło tynki w niektórych budynkach ale podobno to wysuszyli ... mam nadzieję, że nie będzie to miało wpływu na późniejsze mieszkania.
Z tego co twierdzi JW, osiedle Centrum II ma być nową wizytówką firmy w naszym regionie, przed kolejnymi inwestycjami (najbliższa, po sąsiedzku) i podobno bardzo się starają, żeby wszystko wyszło dobrze. Mam nadzieje, że faktycznie tak będzie Smile.
Pozdrawiam
lukasz.lodz 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Maj 06, 2012 9:48
Posty: 35
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 10:03    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Na wstępnie fajnie, że powstała taka inicjatywa w postaci Forum. W sieci brakowało takiego miejsca - także ukłony w stronę autora Smile

A teraz do rzeczy....

My z żoną prawdopodobnie także kupimy mieszkanie na osiedlu centrum II. Wszelkie formalności mamy dopełnić w przyszłym tygodniu. Jest sporo rzeczy i problemów które nas nurtują. Obecnie mieszkamy na osiedlu centrum I. Faktycznie jest bardzo wiele problemów. Ale według mnie wynikają one z tego, że developer bardzo się spieszył przy budowie - bo miał spore opóźnienie przez procesy sądowe z właścicielem działki obok i później musiał to nadrobić. Z żoną cały czas obserwujemy budowę i wszystko wygląda na prawdę dobrze. Nie sądze aby wyrobili się na sierpień jak teraz obiecują - ale grudzień na pewno jest do zrealizowania - według mojej oceny oczywiście.

Mamy pare pytań do osób które już kupiły mieszkanie:

1. Jak mocno udało się wam zejść z ceny
2. Czy w umowie macie zapisy o ewentualnej zmianie ceny w górę (np. jeżeli wzrosną ceny materiałów budowlanych itd.)
3. Czy macie określony max. termin odbioru lokalu.
4. Zastanawiam się, czy informowali was już o wysokości czynszu (kwota/metr)
5. My kupujemy mieszkanie parterowe z ogródkiem - może ktoś też się na nie skusił - jak tak to jakich informacji udzielali wam na temat przydzielonego ogródka

My z naszej strony jak będziemy mieli jakieś nowe informacje o Osiedlu będziemy informować.

Pozdrawiam.
bestdom 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 12:15
Posty: 30
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 22:37    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Na początku odpowiedź na pytania:
Ad.1 Ja kupowałem mieszkanie pod koniec stycznia i wtedy była promocja 10%, ale z tego co słyszałem teraz już max co można wywalczyć to 5-8%.
Ad.2 Nie mam w tym momencie umowy przed sobą ale z tego co pamięta (a czytałem ją dość wnikliwe), nie było takich zapisów. Poproście o wzór umowy w biurze sprzedaży, Gosia czy Sylwie na pewno da Wam to od ręki.
Ad.3 60 dni od dnia 30.10.2012 - zapis w umowie, po tym termienie klient może naliczać deweloprowi kary umowne.
Ad.4 Na początek około 8zł/m^2. Deweloper przez rok będzie zarządcą osiedla a potem sami stworzymy wspólnotą i to od nas będzie dużo zależeć jaka będzie wysokość czynszu.
Ad.5 Ja kupiłem na I piętrze z widokiem na osiedle w budyku C2. Jeśli będziecie kupować w budynkach typu C, tych od Tymienieckiego, to jeśli od strony południowej to uważajcie, bo tam podobno ma powstać market (Lidl). Moim zdaniem trochę głupio mieć widok z ogórdka i balkonu na supermarket.

Jeszcze raz zachęcam do kontaktu zanim pójdziecie do biura. Jeśli ja Was zgłoszę, jako osoba, która kupiła już mieszkanie na Osiedlu Centrum II, to obydowje będziemy mieli z tego korzyści.

Pozdrawiam
Dominik
lukasz.lodz 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Maj 06, 2012 9:48
Posty: 35
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 21:42    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Dzięki za informacje.

Odnośnie kontaktu z biurem to pewnie - jesteśmy w stałym kontakcie - chciałem tylko poznać Wasze opinie/informacje. Co do Lidla to też doszły do nas takie informacje - ale nie chce mi się wierzyć, że Architekt miasta na to pozwoli - jak w zabytkowym, ścisłym centrum mogą coś takiego zrobić. Ale światem rządzą pieniądze więc ... wszystko możliwe ...

Problemem dla mnie jest termin oddania, a stan budowy. Jezeli zdaza na pazdziernik to bede zdziwiony - jest tam masa pracy jeszcze. Wedlug mnie koniec grudnia to wersja optymistyczna - no ale zobaczymy Smile

Odnośnie miejsc parkingowych - czy pozwalali Państwu kupować po pare miejsc do jednego mieszkania ?
bestdom 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 12:15
Posty: 30
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 11:30    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Zobaczymy jak to pójdzie, pracy jest jeszcze faktycznie sporo ale posuwa się to do przodu.

Miejsce parkingowe kupowałem tylko jedno, także nie mam pojęcie jak wygląda z tym sprawa.

Jeśli chodzi natomiast o załatwienie czekogolwiek z centralą J.W. Construction graniczy to z cudem i jest to droga przez mękę Sad. Własnie odrzucili moje podanie o zmianę scianek działowych ... tłumaczą się, że jest już za późno. Tylko jakoś nie wzięli pod uwagę, że ja mój wniosek złożyłem pod koniec lutego ... i troszkę i zajęło przygotwanie projektu i odpowiedź ....

Miejcie proszę na uwadze, że po podpisaniu umowy deweloper traktuje Cię jak wroga ... trudno to uzasadnić, przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomości ....
lukasz.lodz 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Maj 06, 2012 9:48
Posty: 35
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 11:59    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Czy ktoś z was orientuje się w którym miejscu dokładnie ma stanąć Lidl który będzie graniczył z naszym osiedlem od strony Tymienieckiego ? Ja dzisiaj złożyłem podanie do wydziału Urbanistyki i Architektury o dokładne wskazanie, jednak trzeba czekać pewnie koło 2 tygodni. Może ktoś z was się już dowiadywał ?
bestdom 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 12:15
Posty: 30
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 16:22    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Cześć,

Wydaje mi się, że tam jest tylko jedno możliwe miejsce, w którym mogą wybudować jakiś market ... a więc cały ten zarośnięty plac, pomiędzy budynkami C1 - C4 a Tymienieckiego.
Jeśli wziąć sklep plus parking, to pewnie większość tego placu zostanie zagospodarowane.

Pozdrawiam
Dominik
lukasz.lodz 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Maj 06, 2012 9:48
Posty: 35
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 19:59    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Cześć,

Nie no jasne, ze tylko tam Smile Mi chodzi o dokładną informacje - czy wiecie w którym miejscu w obrębie tego placu stanie market - market czyli sam budynek - bo zapewne caly plac zostanie zagospodaowany na wlasnie parkingi itd. Ja mam informacje ze ma stac od strony ulicy Tymienieckiego - przy ulicy - to jest informacja a biura JWC, ale jak dostane papiery z um wtedy bedzie pewnosc.
nabywcaCentrumII 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 09, 2012 23:53
Posty: 38
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Cze 10, 2012 0:05    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam wszystkich. Ja również mam umowę przedwstępną kupna mieszkań na Osiedlu Centrum II tyle że w budynku H. Czy nie wiecie jak im idzie sprzedaż mieszkań na osiedlu bo w księgach wieczystych bardzo mało roszczeń wpisano z umów deweloperskich? Deweloper ciągle zmienia prospekt informacyjny dotyczący osiedla i w najnowszej wersji z 04. 06. 2012 r. jako datę uzyskania pozwolenia na użytkowanie podaje 28. 02. 2013 r. co by oznaczało że odbiory mieszkań będą najwcześniej wiosną następnego roku i że mają duże opóźnienie w budowie.
lukasz.lodz 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Maj 06, 2012 9:48
Posty: 35
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 14:53    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Jeżeli chodzi o opoznienie - to wszytsko jest tak jak bylo pierwotnie zakladane, czyli date zakonczenia budowy szacowano na grudzien 2012. Fakt ze przez chwile biuro podawalo informacje (bardzo optymistyczna), ze uda im sie wyrobic na sierpien. Z tego co wiem to budynki zostana skonczone do wrzesnia, natmoiast go grudnia prowadzone beda prace na czesciach wspolnych.

Jezeli chodzi o budynki typu C - to one są praktycznie skonczone - maxymalnie miesiac prac. Natomiast budynki typu H są daleko w polu. Brak wylewek, isnatalacji, tynków, część z nich jest nawet tylko częściowo ocieplona - także tam spokojnie do wrzesnia im zejdzie.

Natomiast ja w biurze uzyskałem informacje, że w tym momencie jest 50% sprzedanych mieszkań. Wiem ze budynki typu C cieszą się dużą popularnością, np. z mieszkań parterowych już nic chyba nie zostało.
nabywcaCentrumII 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 09, 2012 23:53
Posty: 38
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 21:20    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Dzięki za informacje. Ale jakieś opóźnienia chyba jednak mają bo w umowach (chyba nie tylko ze mną) zobowiązywali się, że pozwolenie na użytkowanie uzyskają do 31. 10. 2012 r. a do 31. 12. 2012 r. wydadzą mi mieszkanie. Jeżeli mają skończyć do grudnia 2012 r. a różne instytucje mają ok. 2 miesięcy żeby wydać im pozwolenie na użytkowanie i dopiero potem może być odbiór to tych terminów (z mojej umowy) nie dotrzymają.
Biuro rzeczywiście podawało optymistyczne informacje o tym, że ukończą latem 2012 r. ale poważnie traktuję tylko to co mam zapisane w umowie i oczekiwałem dotrzymania tych terminów.
Wiecie może coś więcej o tym Lidlu o którym piszecie?
lukasz.lodz 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Maj 06, 2012 9:48
Posty: 35
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 22:36    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Odnośnie Lidla to nie wiem jeszcze nic konkretnego. W środę ma mieć jakąś informacje z UM Łódź na ten temat - zobaczymy czy maja już jakieś pozwolenie na budowę wydane, a jeżeli tak to w którym dokładnie miejscu ma stać budynek.

Lidl oficjalnie mi odpowiedział, że nie planują tam na razie budowy - ale odpowiedział mi dział marketingu - a oni nie z dużo mogą wiedzieć o planowanych inwestycjach. Wiadomo na pewno, że działka należy do francuskiej firmy która jest właścicielem sieci Lidl.
bestdom 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 12:15
Posty: 30
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 12, 2012 12:19    Temat postu: Re: Kupiłem mieszkanie w Łodzi os. Centrum II J.W. Construct

Witam,

Jeśli chodzi o termiy to faktycznie w umowie jest 30.10.2012 + dwa miesiące na wydanie kluczy, natomias ja już dostałem oficjalną informację z J.W., że może to się przedłużyć do 28.02.2013, ze względu na jakieś problemy z ostatecznym przyłączem energii, zmiana operatora, czy coś takiego. Oczywiście odmówiłem wydłużenia terminu oddania.
Z tymi budynkami typu H, trzeba uważać, bo stoją one na działce, na której jest hipoteka i niestety jeśli będziesz się wspomagał kredytem, to możesz mieć problem z uzyskaniem go w niektórych bankach.

Pozdrawiam
Dominik
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 22 Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama